13-04-2016 10:17

ԼՂՀ ՊՆ-ն հրապարակել է հանուն հայրենիքի մարտիրոսված զինծառայողների անունները

ԼՂՀ ՊՆ-ն հրապարակել է 2016թ. ապրիլի 2-ից 5-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ժամանակ հանուն հայրենիքի մարտիրոսված ՊԲ զինծառայողների անունները՝

կապիտան Ուրֆանյան Արմենակ Մեէրսի, 1990-2016., ք. Երևան

շարքային Սլոյան Քյարամ Քալաշի, 1996-2016, Արագածոտնի մարզ, գ. Արտաշավան

մայոր Մովսեսյան Ռուդիկ Բախշիի, 1976-2016, ք. Ստեփանակերտ

մայոր Թորոյան Հայկ Վահանի, 1985-2016, ք. Երևան

ավագ լեյտենանտ Գալստյան Հրաչ Վարդանի, 1991-2016, ք. Գյումրի

շարքային Վարդանյան Գևորգ Գագիկի, 1996-2016, ք. Գյումրի

կրտսեր սերժանտ Ղահրամանյան Հենրիկ Ռուդոլֆի, 1996-2016, ք. Մասիս

շարքային (Պ) Ղարիբյան Հրանտ Սամվելի, 1947-2016, ք. Ստեփանակերտ

կապիտան Կիրակոսյան Հովսեփ Գեղամի, 1988-2016, Արմավիրի մարզ, գ. Ապագա

եֆրեյտոր (Պ) Մարգարյան Նոդարիկ Արտաշի, 1963-2016, Մարտակերտի շրջան, գ. Մատաղիս

սերժանտ Փարամազյան Յուրի Անատոլիի, 1996-2016, ԼՂՀ, ք. Մարտունի

ավագ լեյտենանտ Ստեփանյան Մերուժան Արթուրի, 1993-2016, ք. Գյումրի

շարքային Հակոբյան Ռաֆիկ Խլղաթի, 1996-2016, Արագածոտնի մարզ, գ. Կարմրաշեն

շարքային Ասատրյան Աղասի Սարմենի, 1996-2016, ք. Մասիս

շարքային Յուզիխովիչ Վիկտոր Ալեքսանդրի, 1997-2016, ք. Գյումրի

շարքային Մկրտչյան Նարեկ Վարդանի, 1996-2016, Սյունիքի մարզ, գ. Որոտան

շարքային Սահակյան Սարգիս Արմենակի, 1995-2016, ք. Հրազդան

շարքային Հայրապետյան Դավիթ Ռազմիկի, 1997-2016, Գեղարքունիքի մարզ, գ. Զոլաքար

կրտսեր սերժանտ Նարինյան Վլադիկ Ստեփանի, 1996-2016, ԼՂՀ, ք. Մարտունի

շարքային Կիրակոսյան Գոռ Կարապետի, 1996-2016, Արմավիրի մարզ, գ. Արևիկ

ավագ սերժանտ (Պ) Սիմոնյան Նվեր Սարոյի, 1990-2016, Հադրութի շրջան, գ. Թաղասեր

ավագ սերժանտ (Պ) Սահակյան Ղարիբ Հայասերի, 1987-2016, Հադրութի շրջան, գ. Տող

շարքային (Պ) Բալայան Ազնաուր Ռաֆիկի, 1987-2016, Հադրութի շրջան, գ. Մոխրենես

մայոր Մայիլյան Հովսեփ Ռաֆայելի, 1978-2016, ք. Հադրութ

լեյտենանտ Գրիգորյան Հայկ Ռոդիկի, 1993-2016, ԼՂՀ Մարտունու շրջան, գ. Գիշի

սերժանտ Գասպարյան Նորիկ Ժորայի, 1996-2016, ք. Կապան

շարքային Զաքարյան Վահե Սամվելի, 1995-2016, ք. Հրազդան

շարքային Միքայելյան Արամայիս Գրիգորի, 1996-2016, Արմավիրի մարզ, գ. Ոսկեհատ

շարքային Աբրահամյան Արամ Արայիկի, 1996-2016, Արմավիրի մարզ, գ. Արտիմետ

շարքային (Պ) Թադևոսյան Վարդան Սուրիկի, 1990-2016, Հադրութի շրջան, գ. Հայկավան

կրտսեր սերժանտ Գալստյան Սաշա Վաչագանի, 1996-2016, ք. Մեծամոր

ավագ լեյտենանտ Եղոյան Բենյամին Ներսեսի, 1992-2016, ք. Երևան

շարքային Աբգարյան Տիգրան Արամի, 1996-2016, ք. Գյումրի

շարքային Ալիխանյան Վլադիմիր Վարուժանի, 1996-2016, ք. Դիլիջան

շարքային (Պ) Մկրտչյան Գեղամ Ռաշիդի, 1986-2016, Մարտակերտի շրջան, գ. Վանք

ավագ ենթասպա Գասպարյան Դավիթ Յուրիի, 1979-2016. Ք. Ստեփանակերտ

կրտսեր սերժանտ Աբաջյան Ռոբերտ Ալեքսանդրի, 1996-2016, ք. Երևան

շարքային Զոհրաբյան Անդրանիկ Ատոմի, 1996-2016, Արարատի մարզ, գ. Ուղտաձոր

փոխգնդապետ Առաքելյան Ալեքսան Գևորգի, 1982-2016, ք. Գյումրի

փոխգնդապետ Գրիգորյան Օնիկ Կարոյի, 1978-2016, Ասկերանի շրջան, գ. Իվանյան

փոխգնդապետ Պողոսյան Ռոման Վլադիմիրի, 1979-2016, Հադրութի շրջան, գ. Դուդուկչի

մայոր Մելքումյան Սուրեն Գրիշայի, 1979-2016, Հադրութի շրջան, գ. Տումի

ավագ լեյտենանտ Գրիգորյան Մաքսիմ Վագիֆի, 1986-2016, Հադրութի շրջան, գ. Տումի

լեյտենանտ Շահբազյան Աշոտ Կարապետի, 1993-2016, Շիրակի մարզ, գ. Ախուրյան

շարքային Եսայան Ժորա Արթուրի, 1996-2016, Արարատի մարզ, գ. Դարբնիկ

շարքային Ալեքսանյան Բագրատ Արթուրի, 1995-2016, ք. Երևան

շարքային Օզմանյան Բարիս Ռաֆիկի, 1996-2016, Արմավիրի մարզ, գ. Տարոնիկ

սերժանտ Ներսիսյան Կարեն Արտակի, 1997-2016, Կոտայքի մարզ, գ. Բջնի

շարքային Բերակչյան Տիգրան Էդուարդի, 1997-2016, ք. Երևան

սերժանտ Սահակյան Ադամ Խաչատուրի, 1996-2016, ք. Երևան

սերժանտ Անդրասյան Արման Սեյրանի, 1996-2016, Շիրակի մարզ, գ. Մեծ Մանթաշ

շարքային Գևորգյան Արթուր Գառնիկի, 1997-2016, ք. Աբովյան

շարքային Սարգսյան Նորիկ Զավենի, 1996-2016, Գեղարքունիքի մարզ, գ. Երանոս

շարքային Սիմոնյան Ազատ Քաջիկի, 1996-2016, Կոտայքի մարզ, գ. Կամարիս

շարքային Հարությունյան Գրիգոր Գևորգի, 1997-2016, ք. Երևան

շարքային (Պ) Գրիգորյան Անդրանիկ Մարատի, 1986-2016, Հադրութի շրջան, գ. Հայկավան

Նշենք, որ քառօրյա մարտերում զոհվել են նաեւ կամավորներ՝

1. Ալեքսանյան Էդուարդ Յուրիկի (Սիսիան)

2. Ասրյան Սեդրակ Սերգեյի (Դարբաս)

3. Բեգլարյան Արմեն Մինասի (Ախլաթյան համայնքի ղեկավար)

4. Դանղյան Սերգեյ Գուրգենի (Սիսիան)

5. Խալաֆյան Սարգիս Լազրի

6. Հաջյան Նորայր (Արցախ)

7. Հոսեփյան Նիկոլայ Սարգսի

8. Ճարտանյան Սուրեն Միսակի

9. Միրզոյան Մայիս Երջանիկի (Դարբաս համայնքի ղեկավար)

10. Նիկալյան Եղիշ Արտավազդի (Լծեն)

11. Սարգսյան Դավիթ Բագրատի (Բալաք)

12. Փարսադանյան Գագիկ Կոլյայի (Կապան)