05-08-2016 13:38

Հայ մարզիկների ելույթների ժամանակացույցը Օլիմպիական խաղերում

Ռիո դե Ժանեյրոյում օգոստոսի 5–ին կմեկնարկեն XXXI Ամառային Օլիմպիական խաղերը։ Հայաստանը Օլիմպիադայում ներկայացնում են ռեկորդային թվով մարզիկներ`33 օլիմպիականներ։

Ներկայացնում ենք Օլիմպիական խաղերում հայ մարզիկների ելույթների նախնական ժամանակացույցը, որը կազմել է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը։

06.08.2016

10.00 – ձյուդո, 60կգ – Հովհաննես Դավթյան
10.30 – մարմնամարզություն, Հարություն Մերդինյան, Արթուր Դավթյան
11.00 – բռնցքամարտ, 49կգ – Արթուր Հովհաննիսյան

07.08.2016

09.45 – մարմնամարզություն, Հուրի Գեբեշյան
11.45 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան

08.08.2016

09.00 – հրաձգություն, 10մ - Հրաչիկ Բաբայան
11.00 - բռնցքամարտ, 49կգ - Արթուր Հովհաննիսյան
12.00 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան

10.08.2016

19.00 – ծանրամարտ, 77կգ - Անդրանիկ Կարապետյան
11.00 – բռնցքամարտ, 49կգ - Արթուր Հովհաննիսյան
12.15, 18.15 – բռնցքամարտ, 64կգ - Հովհաննես Բաչկով
11.30 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան
15.30 – ծանրամարտ, 69կգ - Նազիկ Ավդալյան
16.00 - մարմնամարզություն

11.08.2016

11.00 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան
12.45 – բռնցքամարտ, 64կգ - Հովհաննես Բաչկով
12.30 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան
13.00 – լող, 50մ ազատ ոճ - Վահան Մխիթարյան

12.08.2016

12.00 – բռնցքամարտ, 49կգ - Արթուր Հովհաննիսյան
10.00 – ծանրամարտ, 85կգ - Առաքել Միրզոյան
12.30, 15.30 – ծանրամարտ, 75կգ – Սոնա Պողոսյան
13.00 – լող, 50մ ազատ ոճ - Մոնիկա Վասիլյան
21.20 - աթլետիկա հեռացատկ, Գոռ Ներկարարյան

13.08.2016

11.00 – բռնցքամարտ, 52կգ - Նարեկ Աբգարյան
12.15 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան

14.08.2016

10.00,16.00 - հունահռոմեական ըմբշամարտ, 75կգ - Արսեն Ջուլֆալակյան
12.15 - բռնցքամարտ, 64կգ - Հովհաննես Բաչկով
14.15 – բռնցքամարտ, 49կգ - Արթուր Հովհաննիսյան
11.30 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան
14.00 - մարմնամարզություն

15.08.2016

09.30 – աթլետիկա, եռացատկ, Լևոն Աղասյան, վազք 200մ, Դիանա Խուբեսերյան, Գայանե Չիլոյան
10.00,16.00 - հունահռոմեական ըմբշամարտ, 85կգ - Մաքսիմ Մանուկյան
11.30 – բռնցքամարտ, 52կգ - Նարեկ Աբգարյան
12.30 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան
14.00 - մարմնամարզություն
19.00 – ծանրամարտ, 105կգ - Սիմոն Մարտիրոսյան
21.30 – աթլետիկա, արգելավազք, Լիլիթ Հարությունյան

16.08.2016

10.00,17.00 - հունահռոմեական ըմբշամարտ, 66կգ - Միհրան Հարությունյան, 98կգ - Արթուր Ալեքսանյան
11.30, 17.30 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան
12.00 – բռնցքամարտ, 64կգ - Հովհաննես Բաչկով
19.00 – ծանրամարտ, +105կգ - Գոռ Մինասյան, Ռուբեն Ալեքսանյան
21.05 – աթլետիկա, հեռացատկ, Ամալիյա Շարոյան

17.08.2016

15.30 – բռնցքամարտ, 52կգ - Նարեկ Աբգարյան
16.30 – բռնցքամարտ, 69կգ - Վլադիմիր Մարգարյան

18.08.2016

14.30 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան

19.08.2016

10.00 - ազատ ըմբշամարտ, 57կգ - Գառնիկ Մնացականյան
14.00 – բռնցքամարտ, 52կգ - Նարեկ Աբգարյյան

20.08.2016

10.00 - ազատ ըմբշամարտ, 125 կգ - Լեվան Բերիանիձե
14.15 – բռնցքամարտ, 56կգ - Արամ Ավագյան

21.08.2016

08.30, 12.45,14.25 - ազատ ըմբշամարտ, 97կգ - Գեորգի Կետոեվ, 65կգ – Դևիդ Սաֆարյան
14.15 – բռնցքամարտ, 52կգ - Նարեկ Աբգարյան

Հարկ է նշել, որ ժամանակացույցը կազմված է ըստ Բրազիլիայի տեղական ժամանակի: Երևանի և Բրազիլիայի ժամային տարբերությունը +7 ժամ է: